Блог вчителя англійської мови Людмили Погорелюк, ліцей №21, м.Вінниця. Педагогічне кредо: "Коли ти навчаєш - ти вчишся двічі" Сенека. Творчий девіз: "Є строга радість - взять трамплін рекордний. Без публіки. Без премій. Без журі." Л. Костенко. Життєвий принцип: «Стався до інших так, як хочеш, щоб вони ставились до тебе»
Загальна кількість переглядів сторінки
25.4.22
23.4.22
23 квітня – день небесного покровителя Англії святого Георгія.
Святий Георгій – один з найвідоміших в християнстві святих. Він був шляхетного походження, служив у римській армії (можливо, був трибуном) і в 303 році нашої ери був обезголовлений за наказом імператора Діаклетіана за те, що виступав проти гоніння християн. Практично відразу ж ім’я святого Георгія стало для християн уособленням хоробрості, захисту слабких та знедолених.
За загальноприйнятою версією, Георгій був обезголовлений в Палестині В Англії про святого Георгія, швидше за все, дізналися в IX столітті. У 1061 році йому присвятили церква у Донкастрі. У 1098 року Георгій був проголошений покровителем армії після того, як, за переказами, постав перед учасниками хрестового походу і вирішив результат битви, а через 100 років – за короля Річарда I (Левине серце) – його статус військового захисника був закріплений офіційно. Саме з тих пір на військовій формі з’явився червоний хрест на білому тлі – майбутній прапор Англії.
У 1222 році Оксфордський синод ухвалив, що день святого Георгія по всій країні буде відзначатися 23 квітня. Офіційний статус покровителя Англії за святим закріпили в середині XIV століття, за часів короля Едварда III. В ті часи день святого Георгія святкували також широко, як і Різдво. Георгій також став покровителем заснованого Ордена підв’язки. Головний храм ордена – капела святого Георгія у Віндзорі.
Перша письмова згадка про те, як святий Георгій вбив дракона, міститься в “Золотих легендах” 1265 року. “Золотими” легенди вважали не тому, що в них розповідь йшла про святих, а тому, що цінувалася ця колекція оповідань на вагу золота. Культ святого сформувався особливо чітко в 1660 році після реставрації монархії. Оскільки Кромвель і його послідовники знищили всі королівські регалії, їх довелося відновлювати. І кожна з них – меч, королівський перстень, скіпетр і так далі – були прикрашені зображеннями Георгія і червоними хрестами на білому тлі.
Набагато пізніше – в 1818 році – принц-регент, майбутній король Георг IV, створив орден святих Михайла і Георгія, в який приймали тих, хто відзначився на дипломатичній ниві. Пізніше “компетенцію” ордена розширили і стали включати в нього видатних жителів британських колоній. Лондонський собор святого Павла – головний храм ордена святих Михайла і Георгія.
На початку XX століття засновник скаутського руху лорд Баден-Пауелл вибрав святого Георгія покровителем скаутів.
У 1940 році, коли літаки Люфтваффе бомбили Британію, король Георг VI запровадив нову відзнаку – Георгіївський хрест, яким відзначали цивільних осіб “за проявлену відвагу”. За значущістю ця нагорода друга після хреста Вікторії. Георгіївським хрестом зокрема нагороджений острів Мальта – за героїзм, проявлений під час Другої світової війни.
При Річарді Левовому серці статус Георгія як покровителя армії був закріплений офіційно. Святого Георгія вважають своїм покровителем жителі багатьох країн і міст світу – Каталонія, Арагон, Грузія, Литва, Португалія, Німеччина, Греція, Москва, Стамбул, Генуя і Венеція. Святий Георгій протегує піхоті і кавалерії, селянам і хліборобам, скаутам і м’ясникам. Він захищає хворих на проказу, чуму.